Kval till SSL 29/3, 16:00: Sundsvall FBC - Visby IBK
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
J18
Hem
Sundsvall FBC Senior
Ungdom Flickor
Dam
F08/09
F10/11
F16
Ungdom Pojkar
J18
P07/08
P09 Väst
P10 Väst
P10 Öst
P12 Väst
P12 Öst
P13 Väst
P13 Öst
P14 Öst
P15 Öst
P16 ÖST
P16 Väst
U16
Innebandylek
Innebandylek Kovland
Innebandylek Väst
Sportbus
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Hem
Sundsvall FBC Senior
Ungdom Flickor
Dam
F08/09
F10/11
F16
Ungdom Pojkar
J18
P07/08
P09 Väst
P10 Väst
P10 Öst
P12 Väst
P12 Öst
P13 Väst
P13 Öst
P14 Öst
P15 Öst
P16 ÖST
P16 Väst
U16
Innebandylek
Innebandylek Kovland
Innebandylek Väst
Sportbus
Victory through Values
J18
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Betalningsinfo
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Betalningsinfo
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: 7Herrar Division 2 Mittsverige
2023/24: Juniorallsvenskan B HJ18
2023/24: Kvalserie H2
2023/24: Pojkar 16 GUD (07-08)
2023/24: Träningsmatcher Herrar
2022/23: Herrar Utveckling
2022/23: Pantamera Herrjuniorer GUD (04-05)
2022/23: USM P16 Region Grupp A
2022/23: USM Pojkar 16 Grupp 2
SEPTEMBER 2023
16
10:30
lör
10:30
Baldershallen 4
Sundsvall FBC Ungdom J18
- IFK Nyland Herrar
-
20
19:15
ons
19:15
Skyttis Arena
Moälvens IBK HJ18/H2 -
Sundsvall FBC Ungdom J18
4 - 5
29
19:00
fre
19:00
Sundsvalls Sporthall-A
Sundsvall FBC Ungdom
- Klockarbergets BK
5 - 5
OKTOBER 2023
01
14:30
sön
14:30
Paradishallen
IBF Borlänge -
Sundsvall FBC Ungdom
3 - 7
07
12:00
lör
12:00
Idre Fjäll Arena
KAIS Mora UIF -
Sundsvall FBC Ungdom
11 - 2
08
12:30
sön
12:30
Skönsbergshallen
Sundsvall FBC Ungdom
- Gävle GIK
-
11
19:30
ons
19:30
Bollstahallen
FBC Lo -
Sundsvall FBC Ungdom
8 - 3
13
19:30
fre
19:30
Skyttis Arena
Örnsköldsvik IBK -
Sundsvall FBC Ungdom
11 - 4
15
15:30
sön
15:30
IFU Arena Gibon
Hagunda IF -
Sundsvall FBC Ungdom
4 - 3
15
15:30
sön
15:30
Skönsbergshallen
Sundsvall FBC Ungdom
- Samuelsdals IF/Hälsinggårdens AIK
7 - 5
20
18:30
fre
18:30
Timrå Sporthall
Timrå IBC
- Sundsvall FBC Ungdom
7 - 6
20
19:00
fre
19:00
Sundsvall Sporthall A-hallen
Sundsvall FBC Ungdom
- Sundsvall City IBC U
3 - 3
27
19:40
fre
19:40
Örnsköldsviks Sporthall
Moälvens IBK -
Sundsvall FBC Ungdom
5 - 4
28
16:00
lör
16:00
Sundsvalls Sporthall-A
Sundsvall FBC Ungdom
- Alunda IBF
5 - 3
29
11:30
sön
11:30
Skönsbergshallen
Sundsvall FBC Ungdom
- IBK Njutånger/FBC Bollnäs
7 - 5
NOVEMBER 2023
05
12:30
sön
12:30
Lugnet D
IBF Falun Utveckling -
Sundsvall FBC Ungdom
6 - 5
05
15:45
sön
15:45
Lugnet C
Hälsinggårdens AIK -
Sundsvall FBC Ungdom
8 - 2
10
19:00
fre
19:00
Baldershallen 4
Sundsvall FBC Ungdom
- Fränsta IK
6 - 5
12
15:30
sön
15:30
Skönsbergshallen
Sundsvall FBC Ungdom
- Valbo AIF
15 - 5
18
12:30
lör
12:30
Sundsvalls Sporthall-A
Sundsvall FBC Ungdom
- Krokoms IBK
11 - 3
19
13:30
sön
13:30
Baldershallen 4
Sundsvall FBC Ungdom
- Sandvikens AIK
7 - 6
19
16:00
sön
16:00
Sundsvalls Sporthall-A
Sundsvall FBC Ungdom
- IBF Falun Utveckling
5 - 12
24
19:00
fre
19:00
Njurundahallen
Klockarbergets BK -
Sundsvall FBC Ungdom
9 - 4
26
16:00
sön
16:00
Storvreta IBK Sporthall
Storvreta Ungdom IBK -
Sundsvall FBC Ungdom
8 - 3
DECEMBER 2023
01
19:00
fre
19:00
Sundsvall Sporthall A-hallen
Sundsvall FBC Ungdom
- FBC Lo
8 - 6
03
12:45
sön
12:45
Sundsvall Sporthall A-hallen
Sundsvall FBC Ungdom
- LI20 IBF
5 - 5
03
13:30
sön
13:30
Baldershallen 5
Sundsvall FBC Ungdom
- IBK Runsten
3 - 6
09
13:00
lör
13:00
Baldershallen 4
Sundsvall FBC Ungdom
- Örnsköldsvik IBK
5 - 14
15
19:00
fre
19:00
Baldershallen 4
Sundsvall City IBC U -
Sundsvall FBC Ungdom
4 - 1
17
13:00
sön
13:00
Långshyttans Sporthall
IBF Hedemora -
Sundsvall FBC Ungdom
-
JANUARI 2024
12
19:30
fre
19:30
Sundsvalls Sporthall-A
Sundsvall FBC Ungdom
- Moälvens IBK
3 - 8
14
12:30
sön
12:30
Baldershallen 5
Sundsvall FBC Ungdom
- IBF Borlänge
10 - 8
14
14:30
sön
14:30
Leksandshallen A
LI20 IBF -
Sundsvall FBC Ungdom
6 - 5
19
19:30
fre
19:30
Fränsta Sporthall
Fränsta IK -
Sundsvall FBC Ungdom
6 - 13
21
sön
00:00
Övriga platser
Gävle GIK -
Sundsvall FBC Ungdom
-
21
16:00
sön
16:00
Sundsvalls Sporthall-A
Sundsvall FBC Ungdom
- KAIS Mora UIF
7 - 10
23
20:00
tis
20:00
Hagahallen
Sundsvall FBC Ungdom
- Timrå IBC
8 - 2
27
15:00
lör
15:00
Krokomshallen
Krokoms IBK -
Sundsvall FBC Ungdom
4 - 12
27
15:45
lör
15:45
Haraldsbo Sporthall
Samuelsdals IF/Hälsinggårdens AIK -
Sundsvall FBC Ungdom
5 - 9
28
14:00
sön
14:00
Baldershallen 4
Sundsvall FBC Ungdom
- Hagunda IF
5 - 4
31
ons
00:00
Övriga platser
LI20 IBF -
Sundsvall FBC Ungdom
-
FEBRUARI 2024
02
19:30
fre
19:30
Bollstahallen
IFK Nyland H3 -
Sundsvall FBC Ungdom
7 - 8
09
19:30
fre
19:30
Baldershallen 5
Sundsvall FBC Ungdom
- FBC Lo
12 - 5
10
17:30
lör
17:30
Olandshallen
Alunda IBF -
Sundsvall FBC Ungdom
5 - 6
11
17:30
sön
17:30
Novahallen - Gavlehov
Gävle GIK -
Sundsvall FBC Ungdom
8 - 1
16
20:00
fre
20:00
Sundsvalls Sporthall-A
Sundsvall FBC Ungdom
- Hälsinggårdens AIK
7 - 4
18
14:30
sön
14:30
Baldershallen 4
Sundsvall FBC Ungdom
- IBF Falun Utveckling
2 - 4
18
16:00
sön
16:00
Sundsvalls Sporthall-A
Sundsvall FBC Ungdom
- Brunflo FK A-lag
13 - 2
24
12:30
lör
12:30
Guide Arena 2
IBF Falun Utveckling -
Sundsvall FBC Ungdom
6 - 3
25
13:00
sön
13:00
Valbo Sportcentrum
Valbo AIF -
Sundsvall FBC Ungdom
5 - 0
25
17:30
sön
17:30
Skyttis Arena
Örnsköldsvik IBF/Örnsköldsviks IBK -
Sundsvall FBC Ungdom
5 - 10
MARS 2024
01
20:00
fre
20:00
Baldershallen 4
Sundsvall FBC Ungdom
- Östersund IBK
8 - 8
02
16:00
lör
16:00
Sundsvalls Sporthall-A
Sundsvall FBC Ungdom
- Storvreta Ungdom IBK
4 - 11
09
15:30
lör
15:30
Arena Jernvallen
Sandvikens AIK -
Sundsvall FBC Ungdom
2 - 10
10
13:00
sön
13:00
Novahallen - Gavlehov
IBK Runsten -
Sundsvall FBC Ungdom
7 - 7
15
19:00
fre
19:00
Fränsta Sporthall
Fränsta IK -
Sundsvall FBC Ungdom
5 - 15
17
14:00
sön
14:00
Baldershallen 4
Sundsvall FBC Ungdom
- Gävle GIK
9 - 6
20
19:00
ons
19:00
Movallen Iggesund
IBK Njutånger/FBC Bollnäs
- Sundsvall FBC Ungdom
8 - 6
24
13:00
sön
13:00
Baldershallen 4
Sundsvall FBC Ungdom
- Krokoms IBK
6 - 8
Lagsponsorer
Föreningssponsorer
Föreningssponsorer