Hej
Som ni nu säkert noterat så är alla serier och därmed matcher denna säsong inställda. Vi har inte fått några restriktioner att träningar inte ska genomföras. Därför erbjuder vi två träningar denna vecka. Måndag och onsdag, kallelser kommer.
Dock är det viktigt att förhålla sig till de riktlinjer om att inte närvara om du har förkylningssymtom!! Och sedan följer vi de tidigare anvisningarna kring hygien som gäller i samband med träning.
Kommer det någon ny information så meddelar vi det här och via chatten.
Ps. Det är också planerat ett spelarutvecklingstillfälle (Team Västernorrland), tisdag den 24/3, Hagahallen, för flickor födda 2005. Kostnaden är 200 kr.
"En möjlighet att utvecklas som individ och spelare tillsammans med andra innebandyintresserade ungdomar från olika föreningar i distriktet. Detta ska ses som en kompletterade spelarutveckling till den som sker i spelarens hemmaförening. Träffen är öppen för alla oavsett erfarenhet och kunskap (hemsidan)"
Mvh Tränarna